UWAŻNOŚĆ I NATURA

Zdrowiej z naturą jest naszą odpowiedzią na coraz liczniejsze badania naukowe potwierdzające, że kontakt z przyrodą zmniejsza poziomu stresu, redukuje stany depresyjne, obniża ciśnienie tętnicze krwi, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Nasz program łączymy z wprowadzenie do techniki uważności znanej jako mindfulness.

Niewielu z nas wie, że kontakt z przyrodą ma leczniczą moc a nasz mózg może tutaj prawdziwie odpocząć. Jest to szczególnie ważne gdyż nadmiernie go eksploatujemy logicznym myśleniem i setkami informacji.

Postaramy się abyś zrozumiał co oznacza lecznicza moc natury i poczuł ją każdym zmysłem. Będziesz wracał do tych chwili poprzez uważność i wizualizację. Każdy kontakt z przyrodą w przyszłości nie będzie już taki sam jak przed poznaniem jej leczniczej mocy.

Połączymy powrót do przyrody z nauką uważności. Będziesz świadomie odczuwać chwilę obecną zauważając mech pod nogami i korony drzew nad głową. Nie tylko słysząc śpiew ptaków, ale czując skąd on dobiega.

Ucząc się z nami „Zdrowiej z naturą” przestaniesz rozmawiając myśleć jednym a mówić o drugim, porzucisz automatycznego pilota, przez którego machinalnie wykonujesz codzienne czynności. Zrozumiesz, że twoje myśli to historie pisane przez Twój mózg, które nie muszą mieć żadnego związku z przyszłością ani nawet przeszłością.

Będziesz tu i teraz czerpać z leczniczej mocy natury i poprawiać jakość życia.

Wkrótce nowe informacje😊

Zapraszamy na seniorpedia.pl od 14 lutego 2021.

Chętnych do współpracy prosimy o kontakt k.jasiewicz@consensus.org.pl