Intymność bez kompleksów

Niby wszystkie są podobne, ale nie ma dwóch takich samych. Popkultura dostarcza wielu wyobrażeń o tym, jak powinna wyglądać wagina. Filmy pełne są kobiet o małych, nienaturalnych wargach sromowych, których wygląd ma niewiele wspólnego z tym, czym obdarzyła nas natura. Łatwo nabawić się kompleksów dotyczących budowy, wyglądu, odczuwania, smaku, zapachu… Zapomnieć o seksualnej radości. Można też powiedzieć – stop! Do tego chciałabym Cię zachęcić.

Doskonałość nie istnieje. Piękno intymne tkwi w różnorodności, ale jeżeli cechy budowy lub zmiany chorobowe nie pozwalają normalnie żyć, z pomocą przychodzi medycyna. Pokochaj je albo zmień. W jaki sposób? Już wyjaśniam.

Wśród zabiegów wykonywanych w okolicach intymnych występują biorewitalizujące, modelujące oraz chirurgiczne ze wskazań estetycznych lub leczniczych. Możesz z nich korzystać, ale nie musisz. Jeżeli twój wygląd nie odpowiada Ci ze względu na budowę anatomiczną, upływ czasu czy przebyte porody, masz wyjście. Podobnie gdy nie doświadczasz orgazmu, cierpisz na suchość pochwy bądź pojawiają się pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

Od czego zacząć? Podstawa to właściwa ocena sytuacji wyjściowej. Potrzebne są aktualne badania cytologiczne (nie starsze niż rok) i ginekologiczne. Zabieg może zaburzyć florę bakteryjną pochwy, a wtedy o kłopoty nietrudno. Lekarz powinien też wykluczyć stany zapalne, które mogą nasilić się po zabiegu. Pamiętaj, że nawet małe ukłucie to wrota zakażeń.

Lifting?

Czas nas zmienia. To już wiesz. Działa na całe nasze ciało. W tym również na okolice intymne. Energia fal radiowych ThermiVa odmładza nas z zewnątrz i wewnątrz – zabieg obejmuje wargi sromowe większe i mniejsze, łechtaczkę, przedsionek pochwy, mięśnie i śluzówkę pochwy. Dzięki remodelingowi przeprowadzanemu za pomocą wysokiej temperatury wytwarzanej przez fale radiowe można spowolnić procesy starzenia, a także przyspieszyć regenerację zewnętrznych i wewnętrznych okolic intymnych. Zabieg w ciągu pół godziny inicjuje kolagenogenezę, poprawia unaczynienie, nawilżenie i odczuwanie oraz redukuje wysiłkowe nietrzymanie moczu będące następstwem wiotkości mięśni.
ThermiVa bez bólu i ryzyka poprawia wygląd zewnętrznych okolic intymnych, zwęża pochwę, poprawia ukrwienie, a przez to nawilżenie i zwiększenie odczuwania orgazmu. Oddziaływanie na mięśnie i nerwy zwiększa napięcie, co redukuje wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg jest wykonywany ergonomiczną końcówką o średnicy zaledwie 1 centymetra. Na zewnętrzne narządy płciowe oraz przedsionek pochwy i jej ścianki oddziałuje się temperaturą 42–45 stopni Celsjusza. Powoduje ona obkurczanie i napinanie istniejących włókien kolagenowych oraz stymuluje ich produkcję, poprawia ukrwienie i regenerację włókien mięśniowych.

W ThermiVa temperatura jest dokładnie ustawiana przed zabiegiem i regulowana w jego trakcie. Do jej pomiaru służą końcówka zabiegowa i kamera termowizyjna. Zapewnia to komfort zabiegu oraz jego maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo. Efekt – fachowo nazywany remodelingiem, czyli przebudową tkanek – zazwyczaj widać od razu i narasta do sześciu tygodni po zabiegu. Korzystny wpływ na regenerację włókien mięśniowych można wzmacniać, wykonując ćwiczenia mięśni dna miednicy. Zabieg poprawia napięcie mięśni, zmniejszając problem wysiłkowego nietrzymania moczu i uczucia parcia na pęcherz moczowy. Zabieg przeprowadzony sześć tygodni po porodzie lub później przyspiesza powrót do wyglądu i funkcji sprzed ciąży. Napina ściany pochwy, redukuje problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i regeneruje włókna mięśniowe. Korzystnie wpływa na bliznę po nacięciu krocza, uelastyczniając ją.

U kobiet rodzących wielokrotnie oraz u dojrzałych pań zaleca się serię trzech zabiegów. Kolejne wzmacniają efekty poprzednich. ThermiVa zapewnia ujędrnienie i uelastycznienie pochwy oraz warg sromowych tracących jędrność wraz z upływem lat. Jest zabiegiem zarówno dla młodych matek, jak i kobiet w średnim i starszym wieku, poprawiając jakość kontaktów intymnych i zapewniając lepszy wygląd oraz zwiększając odczuwanie przyjemności w kontaktach intymnych.

Badania wykazały, że ThermiVa może wspierać leczenie anorgazmii dzięki poprawie ukrwienia i unerwienia ścianek pochwy. Wraz ze wzrostem ukrwienia wzrasta też nawilżenie. Ponadto zwęża się wejście do pochwy i jej średnica.

Ginekologia estetyczna

Kiedy biorewitalizacja nie daje wystarczających efektów, pozostają zabiegi inwazyjne. Uczucie zbyt luźnej pochwy może wynikać z budowy anatomicznej, ale najczęściej jest następstwem wielu lub mnogich porodów siłami natury. Szerokość i długość pochwy zmieniają się też w zależności od wieku i fizjologii. Po ciąży możesz mieć wrażenie jej „spłycenia” z powodu powiększenia się macicy. Na zwężenie ścianek pochwy możesz wpłynąć, ćwicząc mięśnie dna miednicy. Jeśli nie zapewni to komfortu, wykonaj zabieg ginekologii estetycznej i ciesz się seksualnością. Bolesne stosunki mogą wynikać ze zbyt napiętych mięśni dna miednicy. Bolesność powoduje też blizna po nacięciu krocza w czasie porodu. W tym przypadku skonsultuj się ze specjalistą. Jeśli budowa warg sromowych sprawia ci dyskomfort, możesz dokonać jej chirurgicznej korekty: zmienić wielkość warg sromowych, zwęzić wejście do pochwy i jej światło. Jeżeli masz wrażenie, że twój poziom odczuwania jest zbyt niski, możesz go poprawić poprzez podanie kwasu hialuronowego w okolice „punktu G” lub napięcie nim ścianek pochwy. W ścianki można też wprowadzić nici, zwężając jej średnicę. Modelowanie okolic intymnych polega na podaniu np. kwasu hialuronowego w celu przywrócenia objętości wargom sromowym większym. Z powodzeniem można też wykorzystać własny tłuszcz, ale efekt może być krótszy. Tłuszcz zalegający na wzgórku łonowym można odessać. Aby starzenie zewnętrznych okolic intymnych przebiegało wolniej, wskazana jest biorewitalizacja, czyli zabiegi odnawiające strukturę i funkcję tkanki. Wspomniana nieinwazyjna radiofrekwencja ThermiVa ma inwazyjnego konkurenta w postaci laseroterapii. W ginekologii estetycznej używa się lasera frakcyjnegoCO2 lub lasera Er-YAG powodujących urazy stymulujące odnowę przez gojenie. O ile lasery są wskazane do cięcia tkanki, ponieważ wykonują to z jednoczesną koagulacją i bezkontaktowo, o tyle w biorewitalizacji przerywają ciągłość skóry i błony śluzowej, co niesie ryzyko oparzeń i blizn oraz wymaga rekonwalescencji, co nie jest konieczne w przypadku ThermiVa. Biorewitalizacja następuje także dzięki użyciu preparatów podawanych na drodze mezoterapii w postaci gotowych koktajli lub osocza bogatopłytkowego. Efektem wszystkich zabiegów jest pobudzenie produkcji kolagenu, ujędrnienie i odmłodzenie.

Dbaj o siebie. Jesteś dla mnie ważna.

#cialoterapia