TRE – odzyskaj swoje ciało!

Drżenie może leczyć? Oczywiście. Na tym założeniu opiera się TRE Tension & Trauma Releasing Exercises. Ćwiczenia TRE uwalniające traumę, stres i emocje.

Metodę opracował dr Davida Bercelego. Polega na uruchomieniu w ciele za pomocą sekwencji 8 ćwiczeń, neurogenicznych wibracji. Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki, czy zamrożenia. Ta reakcja, aby powrócić do równowagi psychofizycznej potrzebuje być rozładowana i uwolniona. Tre temu pomaga.

Podczas TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób. Chodzi o przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują. Ćwiczenia TRE redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy.

Śmiało można powiedzieć, że to przeciwieństwo jogi. Nie chodzi o utrzymanie pozycji, ale „odpuszczenie” i zgoda na to, aby to ciało przejęło inicjatywę i samo kierowało swoim procesem. Delikatne drżenia uwalniają głębokie wzorce napięciowe, co jest trudne dla osiągnięcia dla innych technik. Ciało „samo” przechodzi do stanu głębokiego relaksu.

Po sesji otrzymasz ćwiczenia do wykonywania w domu. Błogi sen dostajesz w bonusie 😉