Wąsowska Joanna

Fizjoterapeuta w trakcie certyfikacji z osteopatii czaszkowo-krzyżowej.
Specjalizuje się w terapii uroginekologicznej oraz ginekologiczno – położniczej. Jest absolwentką ponad 16 kursów i warsztatów o tematyce uroginekologicznej. W trakcie 1,5 rocznego kursu z osteopatii czaszkowo-krzyżowej. Posiada 7-letnie doświadczenie kliniczne (szpital o profilu ginekologiczno – położniczym, krakowskie szkoły rodzenia, prywatna praktyka) oraz dydaktyczne, prowadząc ze studentami fizjoterapii zajęcia z przedmiotu „Fizjoterapia Kliniczna w chorobach wewnętrznych: w ginekologii i położnictwie” na krakowskiej AWF. Jest autorką 2 publikacji naukowych i 16 wystąpień konferencyjnych. Współpracuje z lekarzem uroginekologiem.
Swoje doświadczenie zawodowe i prywatne (mama dwójki dzieci) wykorzystuje w terapii kobiet udowadniając, że przez okres ciąży i połogu można przejść bez powikłań a nietrzymanie moczu można spróbować opanować niezależnie od wieku. Pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia – praktykuje wiele podejść sprzyjających zdrowiu pojmowanemu nie tylko jako brak choroby ale także dobrostan psycho-fizyczny.
W terapii z pacjentem wykorzystuje techniki manualne z klasycznej fizjoterapii, techniki osteopatyczne, trening medyczny oraz elementy poradnictwa dietetycznego.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.